e-mail

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΟ ΔΟΞΑΤΟ

Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2007

ΔΟΞΑΤΟ - Ν. ΑΜΙΣΟΣ 0-1.ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΤΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ...

Σήμερα Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2007 οι "Φίλιπποι" Δοξάτου έχασαν στην έδρα τους από την Ν. Αμισό. Στον αγώνα υπήρχε διακοπή περίπου 20 λεπτών, στο 10' περίπου του 1ου ημιχρόνου, λόγω του δυνατού αέρα. Παρ' όλο που ο αέρας εξακολούθησε να είναι αρκετά δυνατός, συνεχίστηκε και τελείωσε κανονικά το παιχνίδι. Η Ν. Αμισός στάθηκε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και δίκαια πήρε τους τρεις πόντους, αφού έχασε μερικές κλασικές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο 1ο ημίχρονο, αλλά και στο 2ο, αφού και ο τερματοφύλακας Αναστασιάδης βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα...... Η ομάδα του Δοξάτου προβλημάτισε με την απόδοσή της τους λιγοστούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο, αν και στο 2ο ημίχρονο και με κόντρα αέρα ανέβασε αρκετά την απόδοσή της, και θα μπορούσε να προηγηθεί σε δύο τουλάχιστον περιπτώσεις, όταν οι Κραστάνας και Κατσιγιαννόπουλος αδράνησαν ενώ ήταν μόνοι τους με τον τερματοφύλακα... Η Πετρούσα επικράτησε στο άλλο ντέρμπυ κορυφής στην έδρα της επί της Καλλιφύτου με 3-1 κι έτσι η διαφορά από την κορυφή έγινε 7 βαθμοί, ενώ στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας πέρασε η Ν. Αμισός...