Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2010

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ - ΟΜΙΛΙΑ ΣΤΟ ΔΟΞΑΤΟ - 3 ΝΟΕ 2010 - ΦΩΤΟ

Σήμερα το απόγευμα, Τετάρτη 3 Νοεμβρίου 2010, πραγματοποιήθηκε προεκλογική ομιλία εδώ στο Δοξάτο του συνδυασμού "ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ" για τον Δήμο Δοξάτου. Ομιλητές ήταν ο κ. Γιάννης Στεφανίδης, υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Δράμας με την παράταξη "ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ" και ο κ. Σταύρος Μπατζέλας, υποψήφιος Δήμαρχος Δοξάτου.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 2010-11

Πριν από λίγο έληξε ο αγώνας για το κύπελλο Δράμας εδώ στο Δοξάτο μεταξύ των Φιλίππων Δοξάτου και του Πανδραμαϊκού. Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές επικρατώντας με 1-3, αν και προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι από το 3ο λεπτό με όμορφο γκολ του Χάρη Τουλούπη..
Πάντως, η ομάδα του Δοξάτου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στους ελάχιστους θεατές του αγώνα, ειδικά στο 2ο ημίχρονο, όπου, αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του νεαρού Καραγιαννίδη(τελευταίος παίκτης σύμφωνα με τον διαιτητή Πράσατζη..) από το 53', είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και πίεσε μέχρι και το τελευταίο λεπτό τον Πανδραμαϊκό κυνηγώντας κάποιο γκολ, ενώ διαμαρτύρεται γα δύο περιπτώσεις πέναλτυ που δεν δόθηκαν από τον Πράσατζη..

Περισσότερα σε επόμενες αναρτήσεις...

ΟΜΙΛΙΑ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΣΤΑ ΚΥΡΓΙΑ

Τα δικά σας οράματα είναι η δική μας βαριά ευθύνη
Τρίτη, 02 Νοεμβρίου 2010 13:40 Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η χθεσινή ομιλία του υποψήφιου Δημάρχου του Δ. Δοξάτου, Φώτη Καλογήρου, στην κεντρική πλατεία των Κυργίων. Ο επικεφαλής του συνδυασμού «ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΙΑ», αναφέρθηκε στην απραγία της Δημοτικής Αρχής στα καίρια ζητήματα της περιοχής, τις υποδομές και την κοινωνική προστασία, με αποτέλεσμα η περιοχή να μείνει πίσω, στο περιθώριο των εξελίξεων και με μηδενική ανάπτυξη. Ο κ. Καλογήρου, εκφράζοντας την κοινή τοποθέτηση ολόκληρου του συνδυασμού «ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΙΑ», τόνισε πως «Ο Δήμος είναι ο καθρέφτης του συνόλου των πολιτών», συμπληρώνοντας πως «Εάν αυτό που βλέπουμε δεν μας αρέσει, τότε ήρθε η ώρα να το αλλάξουμε». Τέλος, παραθέτοντας το πρόγραμμα του συνδυασμού για την ανάπτυξη της περιοχής με δράσεις που αφορούν τις υποδομές, την τοπική οικονομία, και την τουριστική αξιοποίηση της περιοχής , ολοκλήρωσε την ομιλία του παρουσιάζοντας τα άτομα που θα εργαστούν για αυτό το σκοπό και απαρτίζουν «το ψηφοδέλτιο της νίκης», όπως χαρακτηριστικά ανέφερε. Κλείνοντας, χαιρέτησε την παρουσία και τη στήριξη του πρώην Δημάρχου Δοξάτου κ. Νίκου Παπαδόπουλου.