Οι υπέροχοι άνθρωποι της Τρίτης Ηλικίας. Άρθρο της κ. Χριστίνας Ζαμπούνη - ΠΗΓΗ:http://www.anapnoes.gr/i-yperochi-anthropi-tis-tritis-ilikias/

Αυτό από μόνο του είναι ένας ισχυρός λόγος ώστε να είμαστε δίπλα τους!
Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος, έχει περισσότερη ανάγκη μια αγκαλιά!
Κι αν το καλοσκεφτεί κανείς, οι άνθρωποι αυτής της ηλικίας δε θέλουν και πολλά παραπάνω …
Ένα χαμόγελο, μια  Καλημέρα, ένα ακούμπισμα στον ώμο, μια αγκαλιά, μια ζεστή κουβέντα, λίγη προσοχή μπορεί να τους δώσει απίστευτη χαρά !

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΕΝ ΑΘΗΝΑΙΣ ΔΟΞΑΤΙΝΩΝ ‘’ΤΟ ΗΡΩΪΚΟ ΔΟΞΑΤΟ - ΔΟΞΑΤΟ «ΜΑΡΤΥΡΙΚΗ ΠΟΛΗ-ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ» ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 8 ΟΚΤ 2017 ΩΡΑ 10:00 Εκκλησία Αγίου Γεωργίου του Καρύτση

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΩΝ ΕΝ ΑΘΗΝΑΙΣ ΔΟΞΑΤΙΝΩΝ
‘’ΤΟ ΗΡΩΪΚΟ ΔΟΞΑΤΟ,,
ΔΟΞΑΤΟ   «ΜΑΡΤΥΡΙΚΗ ΠΟΛΗ-ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ»
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Αγαπητοί Συμπατριώτες & Φίλοι του Συλλόγου μας
Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 10.00 π.μ στην Εκκλησία Αγίου Γεωργίου του Καρύτση,θα τελέσουμε επιμνημόσυνη δέηση υπέρ αναπαύσεως των ψυχών των σφαγιασθέντων συμπατριωτών μας κατά τα έτη 1913, 1916-1918 και 1941 από τα Βουλγαρικά στρατεύματα.
Παρακαλείσθε να τιμήσετε την τελετή με την παρουσία σας.
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος                                                  Η Γεν.Γραμματέας

ΛΥΣΙΜΑΧΟΣ  ΣΑΜΑΡΑΣ                                                                     ΓΕΩΡΓΙΑ  ΤΣΙΜΠΟΥΡΗ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΤΕΛΕΤΗΣ
Ώρα   10.00   προσέλευση
>>      10.15   Επιμνημόσυνη δέηση
>>      10.30   Επιμνημόσυνη  ομιλία

Δεξίωση από τον Σύλλογο στο  CAFÉ KATERINA πλατεία Καρύτση,δίπλα στην Εκκλησία.

ΒΙΝΤΕΟ Γ. ΚΑΡΑΒΕΛΙΔΗ - ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΣ - ΔΟΞΑΤΟ: 0-2 !! 4η ΑΓ. Α' Ε.Π.Σ.ΔΡΑΜΑΣ - 30 ΣΕΠ 2017

Σπουδαία νίκη για τους Φιλίππους μέσα στην Καλλίφυτο! Με δύο γκολ του Ηλία Κωνσταντινίδη, ένα στο Α' ημίχρονο και ένα στις καθυστερήσεις του αγώνα, η ομάδα του κ. Περσιανλή "πέρασε" από την έδρα της Καλλιφύτου, συμπαραστεκόμενη θερμά από τους περίπου 50 φιλάθλους της που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Στο Α' ημίχρονο ο Ηλίας Κωνσταντινίδης εκτέλεσε και πέναλτυ το οποίο κέρδισε ο ίδιος και που το "έβγαλε" ο τερματοφύλακας, ενώ δοκάρι είχε ο Δημήτρης Χριστοφορίδης. Στο Β' ημίχρονο, η Καλλίφυτος πίεσε για την ισοφάριση, ενώ οι φιλοξενούμενοι πρόσεχαν ιδιαίτερα τα "νώτα" τους και προσπαθούσαν να "χτυπήσουν" με αντεπιθέσεις, κάτι που κατάφεραν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο βίντεο του Γ. Καραβελίδη οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης.